1 CHF në CAD - Franc zviceran në Dollar kanadez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar kanadez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 08.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar kanadez ose Dollar kanadez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Dollar kanadez kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 08.08.2020 07:58
1 CHF (CHF)
=
1,46537 CAD ($)
1 CHF = 1,465370 CAD
0,682422 CHF = 1 CAD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Dollar kanadez?

Franc zviceran kurs në Dollar kanadez = 1,47

Konvertimi CHF në Dollar kanadez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Dollar kanadez me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.177791.304900.752170.009441.09406
EUR0.8490511.107910.638620.008020.92891
GBP0.766350.9026010.576420.007240.83843
CAD1.329501.565871.7348510.012551.45455
JPY105.90602124.73546138.1962779.658831115.86800
CHF0.914021.076531.192700.687500.008631

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Dollar kanadez (CAD)

nga CHF to CAD kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Dollar kanadez është monedha në Kanadë. Simbol për CHF është CHF. Simbol për CAD është $. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në August 08, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar kanadez është përditësuar të fundit në August 08, 2020. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Dollar kanadez = 1,47.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.