CHF në EUR - Franc zviceran në euro konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga euro. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 04.04.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në euro ose euro për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to euro kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 04.04.2020 05:12
1 CHF (CHF)
=
0,94721 EUR (€)
1 CHF = 0,947206 EUR
1,055737 CHF = 1 EUR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në euro?

Franc zviceran kurs në euro = 0,95

Konvertimi CHF në euro

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar euro me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.079091.224710.706890.009231.02208
EUR0.9267111.134940.655080.008550.94717
GBP0.816520.8811010.577190.007530.83455
CAD1.414651.526541.7325410.013051.44589
JPY108.38850116.96117132.7444676.618551110.78183
CHF0.978401.055781.198250.691620.009031

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me euro (EUR)

nga CHF to EUR kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. euro është monedha në Andorra, Austri, Belgjikë, Qipro, Estoni, Finlandë, Francë, Gjermani, Greqi, Irlandë, Itali, Kosovë, Letoni, Lituani, Luksemburg, Maltë, Monaco, Mali i Zi, Holandë, Portugali, San Marino, Slovakia, Sllovenia, Spanjë, Qyteti i Vatikanit. Simbol për CHF është CHF. Simbol për EUR është €. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në April 04, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për euro është përditësuar të fundit në April 04, 2020. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. EUR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në euro = 0,95.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.