100 CHF në GBP - Franc zviceran në Sterling Pound Britanik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Sterling Pound Britanik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 04.03.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Sterling Pound Britanik ose Sterling Pound Britanik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Sterling Pound Britanik kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 04.03.2021 23:12
100 CHF (CHF)
=
77,81430 GBP (£)
1 CHF = 0,778143 GBP
1,285111 CHF = 1 GBP

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Sterling Pound Britanik?

Franc zviceran kurs në Sterling Pound Britanik = 0,78

Konvertimi CHF në Sterling Pound Britanik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Sterling Pound Britanik me një shumë 100 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.205961.393950.790180.009341.08752
EUR0.8292211.155890.655230.007750.90179
GBP0.717390.8651410.566860.006700.78017
CAD1.265541.526181.7640910.011831.37630
JPY107.02097129.06300149.1820684.565801116.38787
CHF0.919521.108901.281770.726590.008591

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

nga CHF to GBP kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Simbol për CHF është CHF. Simbol për GBP është £. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në März 05, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Sterling Pound Britanik është përditësuar të fundit në März 05, 2021. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Sterling Pound Britanik = 0,78.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.