CHF në MXN - Franc zviceran në Peso meksikane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso meksikane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso meksikane ose Peso meksikane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Peso meksikane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 29.10.2020 14:50
1 CHF (CHF)
=
23,40670 MXN ($)
1 CHF = 23,406700 MXN
0,042723 CHF = 1 MXN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Peso meksikane?

Franc zviceran kurs në Peso meksikane = 23,41

Konvertimi CHF në Peso meksikane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Peso meksikane me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFMXN
USD11.174971.297930.750890.009591.098900.04729
EUR0.8510911.104650.639080.008160.935250.04025
GBP0.770460.9052610.578530.007380.846650.03644
CAD1.331751.564761.7285210.012761.463450.06298
JPY104.32799122.58234135.4108878.339311114.645514.93372
CHF0.910011.069231.181130.683320.0087210.04303
MXN21.1459124.8458227.4460015.878340.2026923.237131

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Peso meksikane (MXN)

nga CHF to MXN kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Peso meksikane është monedha në Meksikë. Simbol për CHF është CHF. Simbol për MXN është $. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në Oktober 29, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso meksikane është përditësuar të fundit në Oktober 29, 2020. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MXN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Peso meksikane = 23,41.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.