1 CHF në MXN - Franc zviceran në Peso meksikane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso meksikane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso meksikane ose Peso meksikane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Peso meksikane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 23.01.2021 04:12
1 CHF (CHF)
=
22,48740 MXN ($)
1 CHF = 22,487400 MXN
0,044469 CHF = 1 MXN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Peso meksikane?

Franc zviceran kurs në Peso meksikane = 22,49

Konvertimi CHF në Peso meksikane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Peso meksikane me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFMXN
USD11.216291.364380.786750.009631.129220.05006
EUR0.8221811.121760.646850.007920.928410.04116
GBP0.732930.8914510.576630.007060.827640.03669
CAD1.271051.545961.7342010.012241.435290.06363
JPY103.82650126.28273141.6593181.685621117.242575.19752
CHF0.885571.077111.208260.696720.0085310.04433
MXN19.9761624.2967327.2551715.716270.1924022.557401

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Peso meksikane (MXN)

nga CHF to MXN kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Peso meksikane është monedha në Meksikë. Simbol për CHF është CHF. Simbol për MXN është $. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në Januar 23, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso meksikane është përditësuar të fundit në Januar 23, 2021. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MXN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Peso meksikane = 22,49.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.