CHF në RUB - Franc zviceran në Rubla ruse konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rubla ruse. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 25.11.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rubla ruse ose Rubla ruse për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Rubla ruse kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 25.11.2020 01:59
1 CHF (CHF)
=
83,28080 RUB (₽)
1 CHF = 83,280800 RUB
0,012008 CHF = 1 RUB

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Rubla ruse?

Franc zviceran kurs në Rubla ruse = 83,28

Konvertimi CHF në Rubla ruse

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Rubla ruse me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFRUB
USD11.188261.335250.767830.009561.096920.01325
EUR0.8415711.123700.646180.008050.923130.01115
GBP0.748930.8899210.575050.007160.821510.00993
CAD1.302381.547561.7389910.012451.428600.01726
JPY104.57450124.26194139.6328180.295231114.709681.38601
CHF0.911651.083271.217270.699990.0087210.01208
RUB75.4499089.65427100.7442657.932540.7214982.762371

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Rubla ruse (RUB)

nga CHF to RUB kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Rubla ruse është monedha në Rusi. Simbol për CHF është CHF. Simbol për RUB është ₽. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në November 25, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Rubla ruse është përditësuar të fundit në November 25, 2020. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. RUB faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Rubla ruse = 83,28.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.