CHF në UAH - Franc zviceran në Hryvnia ukrainase konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hryvnia ukrainase. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hryvnia ukrainase ose Hryvnia ukrainase për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Hryvnia ukrainase kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.10.2020 23:49
1 CHF (CHF)
=
31,16360 UAH (₴)
1 CHF = 31,163600 UAH
0,032089 CHF = 1 UAH

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Hryvnia ukrainase?

Franc zviceran kurs në Hryvnia ukrainase = 31,16

Konvertimi CHF në Hryvnia ukrainase

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Hryvnia ukrainase me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFUAH
USD11.174971.297930.750890.009591.098900.03519
EUR0.8510911.104650.639080.008160.935250.02995
GBP0.770460.9052610.578530.007380.846650.02711
CAD1.331751.564761.7285210.012761.463450.04686
JPY104.32799122.58234135.4108878.339311114.645513.67095
CHF0.910011.069231.181130.683320.0087210.03202
UAH28.4199133.3925736.8871821.340360.2724131.230501

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

nga CHF to UAH kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Simbol për CHF është CHF. Simbol për UAH është ₴. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në Oktober 29, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Hryvnia ukrainase është përditësuar të fundit në Oktober 29, 2020. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Hryvnia ukrainase = 31,16.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.