CHF në USD - Franc zviceran në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.06.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.06.2021 12:15
1 CHF (CHF)
=
1,08413 USD ($)
1 CHF = 1,084126 USD
0,922402 CHF = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Franc zviceran kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,08

Konvertimi CHF në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.186441.381150.802040.009071.08336
EUR0.8428611.164120.676010.007650.91313
GBP0.724030.8590210.580700.006570.78439
CAD1.246821.479271.7220510.011311.35076
JPY110.23504130.78674152.2511988.412951119.42478
CHF0.923051.095141.274870.740320.008371

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga CHF to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për CHF është CHF. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në Juni 19, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Juni 19, 2021. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,08.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.