10 CNY në AUD - Kineze juan në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kineze juan to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 05.03.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kineze juan monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kineze juan to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 05.03.2021 01:59
10 CNY (¥)
=
2,00508 AUD ($)
1 CNY = 0,200508 AUD
4,987332 CNY = 1 AUD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kineze juan në Australian Dollar?

Kineze juan kurs në Australian Dollar = 0,20

Konvertimi CNY në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CNY dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 10 CNY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDCNY
USD11.205961.393950.790180.009340.778570.15458
EUR0.8292211.155890.655230.007750.645600.12818
GBP0.717390.8651410.566860.006700.558530.11089
CAD1.265541.526181.7640910.011830.985310.19562
JPY107.02097129.06300149.1820684.56580183.3233216.54290
AUD1.284411.548941.790401.014910.0120010.19854
CNY6.469307.801719.017895.111910.060455.036801

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

nga CNY to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Kineze juan është monedha në Kinë. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për CNY është ¥. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Kineze juan u ndryshua së fundmi në März 05, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në März 05, 2021. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kineze juan në Australian Dollar = 0,20.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.