500 CNY në AUD - Kineze juan në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kineze juan to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 09.04.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kineze juan monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kineze juan to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 09.04.2021 08:36
500 CNY (¥)
=
0,00000 AUD ($)
1 CNY = AUD
inf CNY = 1 AUD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kineze juan në Australian Dollar?

Kineze juan kurs në Australian Dollar =

Konvertimi CNY në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CNY dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 500 CNY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDCNY
USD11.213971.412000.826480.009180.783500.15566
EUR0.8237511.163130.680810.007570.645400.12823
GBP0.708220.8597510.585330.006500.554890.11024
CAD1.209951.468841.7084510.011110.948000.18835
JPY108.88702132.18535153.7485489.99299185.3129916.94976
AUD1.276321.549421.802171.054860.0117210.19868
CNY6.424107.798659.070845.309400.059005.033291

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

nga CNY to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Kineze juan është monedha në Kinë. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për CNY është ¥. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Kineze juan u ndryshua së fundmi në Mai 12, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në Mai 12, 2021. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kineze juan në Australian Dollar = .

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.