500 CNY në GBP - Kineze juan në Sterling Pound Britanik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kineze juan to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Sterling Pound Britanik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.05.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kineze juan monedhën e parazgjedhur. Kliko në Sterling Pound Britanik ose Sterling Pound Britanik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kineze juan to Sterling Pound Britanik kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.05.2020 04:32
500 CNY (¥)
=
57,46700 GBP (£)
1 CNY = 0,114934 GBP
8,700646 CNY = 1 GBP

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kineze juan në Sterling Pound Britanik?

Kineze juan kurs në Sterling Pound Britanik = 0,11

Konvertimi CNY në Sterling Pound Britanik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CNY dhe monedhën e synuar Sterling Pound Britanik me një shumë 500 CNY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.089691.219300.714570.009280.14012
EUR0.9176911.118930.655750.008520.12859
GBP0.820150.8937110.586050.007610.11492
CAD1.399451.524971.7063410.012990.19609
JPY107.70504117.36564131.3243976.96241115.09150
CNY7.136807.776948.701885.099720.066261

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

nga CNY to GBP kalkulator i kursit të këmbimit

Kineze juan është monedha në Kinë. Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Simbol për CNY është ¥. Simbol për GBP është £. Kursit të këmbimit për Kineze juan u ndryshua së fundmi në Mai 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Sterling Pound Britanik është përditësuar të fundit në Mai 26, 2020. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kineze juan në Sterling Pound Britanik = 0,11.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.