CNY në HKD - Kineze juan në Hong Kong Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kineze juan to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hong Kong Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.02.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kineze juan monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hong Kong Dollar ose Hong Kong Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kineze juan to Hong Kong Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.02.2020 10:25
1 CNY (¥)
=
1,11253 HKD (HK$)
1 CNY = 1,112530 HKD
0,898852 CNY = 1 HKD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kineze juan në Hong Kong Dollar?

Kineze juan kurs në Hong Kong Dollar = 1,11

Konvertimi CNY në Hong Kong Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CNY dhe monedhën e synuar Hong Kong Dollar me një shumë 1 CNY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYHKD
USD11.083081.304710.754710.009110.143120.12875
EUR0.9232911.204620.696820.008410.132140.11887
GBP0.766450.8301310.578450.006980.109700.09868
CAD1.325011.435101.7287510.012070.189640.17059
JPY109.79150118.91348143.2460482.86089115.7134514.13518
CNY6.987107.567629.116145.273250.0636410.89956
HKD7.767258.4125910.134015.862030.070751.111661

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Vendet që paguajnë me Hong Kong Dollar (HKD)

nga CNY to HKD kalkulator i kursit të këmbimit

Kineze juan është monedha në Kinë. Hong Kong Dollar është monedha në . Simbol për CNY është ¥. Simbol për HKD është HK$. Kursit të këmbimit për Kineze juan u ndryshua së fundmi në Februar 17, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Hong Kong Dollar është përditësuar të fundit në Februar 17, 2020. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. HKD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kineze juan në Hong Kong Dollar = 1,11.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.