10 CNY në IDR - Kineze juan në Indonesian Rupiah konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kineze juan to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Indonesian Rupiah. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 07.03.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kineze juan monedhën e parazgjedhur. Kliko në Indonesian Rupiah ose Indonesian Rupiah për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kineze juan to Indonesian Rupiah kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 07.03.2021 20:04
10 CNY (¥)
=
22.137,60000 IDR (Rp)
1 CNY = 2.213,760000 IDR
0,000452 CNY = 1 IDR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kineze juan në Indonesian Rupiah?

Kineze juan kurs në Indonesian Rupiah = 2.213,76

Konvertimi CNY në Indonesian Rupiah

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CNY dhe monedhën e synuar Indonesian Rupiah me një shumë 10 CNY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYIDR
USD11.191611.384000.790260.009220.153920.00007
EUR0.8392011.161450.663190.007740.129170.00006
GBP0.722540.8609910.571000.006670.111220.00005
CAD1.265401.507871.7513210.011670.194770.00009
JPY108.40504129.17649150.0326585.66832116.685900.00753
CNY6.496807.741658.991585.134170.0599310.00045
IDR14,399.1500017,158.1659219,928.4333311,379.09316132.827312,216.343611

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Vendet që paguajnë me Indonesian Rupiah (IDR)

nga CNY to IDR kalkulator i kursit të këmbimit

Kineze juan është monedha në Kinë. Indonesian Rupiah është monedha në Indonezi. Simbol për CNY është ¥. Simbol për IDR është Rp. Kursit të këmbimit për Kineze juan u ndryshua së fundmi në März 08, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Indonesian Rupiah është përditësuar të fundit në März 08, 2021. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. IDR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kineze juan në Indonesian Rupiah = 2.213,76.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.