CNY në USD - Kineze juan në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kineze juan to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kineze juan monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kineze juan to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.09.2020 23:57
1 CNY (¥)
=
0,14772 USD ($)
1 CNY = 0,147720 USD
6,769564 CNY = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kineze juan në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Kineze juan kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,15

Konvertimi CNY në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CNY dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 CNY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.182451.294670.757240.009540.14782
EUR0.8457011.094910.640400.008070.12501
GBP0.772400.9133210.584890.007370.11418
CAD1.320591.561531.7097310.012600.19521
JPY104.78958123.90840135.6683879.35088115.49001
CNY6.764987.999258.758445.122710.064561

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga CNY to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Kineze juan është monedha në Kinë. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për CNY është ¥. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Kineze juan u ndryshua së fundmi në September 18, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 18, 2020. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kineze juan në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,15.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.