DZD në USD - Algjerian Dinar në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Algjerian Dinar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 14.12.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Algjerian Dinar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Algjerian Dinar to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 14.12.2019 10:55
1 DZD
=
0,00836 USD ($)
1 DZD = 0,008361 USD
119,602203 DZD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Algjerian Dinar në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Algjerian Dinar kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi DZD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore DZD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 DZD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDZD
USD11.113211.334890.757970.009150.00837
EUR0.8983111.199140.680890.008220.00752
GBP0.749130.8339310.567820.006850.00627
CAD1.319311.468671.7611310.012070.01104
JPY109.28250121.65412145.8802082.8330710.91471
DZD119.47269132.99791159.4829890.556951.093251

Vendet që paguajnë me Algjerian Dinar (DZD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga DZD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Algjerian Dinar është monedha në Algjeri. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për DZD është . Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Algjerian Dinar u ndryshua së fundmi në Dezember 14, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Dezember 14, 2019. DZD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Algjerian Dinar në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.