ETB në USD - Birr etiopian në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Birr etiopian to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Birr etiopian monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Birr etiopian to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2020 15:45
1 ETB (Br)
=
0,02725 USD ($)
1 ETB = 0,027248 USD
36,699941 ETB = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Birr etiopian në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Birr etiopian kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,03

Konvertimi ETB në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore ETB dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 ETB. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYETB
USD11.163151.274500.746960.009470.02725
EUR0.8597311.095730.642180.008140.02342
GBP0.784620.9126310.586080.007430.02138
CAD1.338771.557191.7062510.012680.03647
JPY105.59104122.81827134.5756878.8719812.87684
ETB36.7038842.6921346.7790627.416220.347601

Vendet që paguajnë me Birr etiopian (ETB)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga ETB to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Birr etiopian është monedha në Etiopi. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për ETB është Br. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Birr etiopian u ndryshua së fundmi në September 28, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 28, 2020. ETB faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Birr etiopian në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,03.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.