0.00015204 EUR në CHF - euro në Franc zviceran konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë euro to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc zviceran. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 06.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë euro monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc zviceran ose Franc zviceran për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga euro to Franc zviceran kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 06.08.2020 06:54
0.00015204 EUR (€)
=
0,00016 CHF (CHF)
1 EUR = 1,078910 CHF
0,926861 EUR = 1 CHF

Cila është kursi aktual i këmbimit për euro në Franc zviceran?

euro kurs në Franc zviceran = 1,08

Konvertimi EUR në Franc zviceran

Ju keni zgjedhur monedhën burimore EUR dhe monedhën e synuar Franc zviceran me një shumë 0.00015204 EUR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.187301.312310.748110.009471.10188
EUR0.8422511.105290.630090.007980.92805
GBP0.762020.9047410.570070.007220.83965
CAD1.336711.587081.7541810.012661.47289
JPY105.59450125.37267138.5727478.995821116.35245
CHF0.907541.077521.190970.678940.008591

Vendet që paguajnë me euro (EUR)

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

nga EUR to CHF kalkulator i kursit të këmbimit

euro është monedha në Andorra, Austri, Belgjikë, Qipro, Estoni, Finlandë, Francë, Gjermani, Greqi, Irlandë, Itali, Kosovë, Letoni, Lituani, Luksemburg, Maltë, Monaco, Mali i Zi, Holandë, Portugali, San Marino, Slovakia, Sllovenia, Spanjë, Qyteti i Vatikanit. Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Simbol për EUR është €. Simbol për CHF është CHF. Kursit të këmbimit për euro u ndryshua së fundmi në August 06, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc zviceran është përditësuar të fundit në August 06, 2020. EUR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit euro në Franc zviceran = 1,08.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.