GBP në AUD - Sterling Pound Britanik në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 06.06.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 06.06.2020 05:40
1 GBP (£)
=
1,81946 AUD ($)
1 GBP = 1,819460 AUD
0,549614 GBP = 1 AUD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Australian Dollar?

Sterling Pound Britanik kurs në Australian Dollar = 1,82

Konvertimi GBP në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUD
USD11.129061.269440.744940.009110.69389
EUR0.8857011.124340.659790.008070.61457
GBP0.787750.8894110.586820.007180.54661
CAD1.342401.515641.7040910.012230.93147
JPY109.74953123.91346139.3202681.75651176.15408
AUD1.441151.627141.829451.073570.013131

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

nga GBP to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për GBP është £. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në Juni 06, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në Juni 06, 2020. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Australian Dollar = 1,82.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.