GBP në BRL - Sterling Pound Britanik në Real Brazilian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Real Brazilian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.04.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Real Brazilian ose Real Brazilian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Real Brazilian kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 03.04.2020 23:06
1 GBP (£)
=
6,47936 BRL (R$)
1 GBP = 6,479360 BRL
0,154336 GBP = 1 BRL

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Real Brazilian?

Sterling Pound Britanik kurs në Real Brazilian = 6,48

Konvertimi GBP në Real Brazilian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Real Brazilian me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBRL
USD11.079091.224710.707670.009230.18979
EUR0.9267111.134940.655800.008550.17588
GBP0.816520.8811010.577830.007530.15496
CAD1.413091.524851.7306310.013040.26818
JPY108.38850116.96117132.7444676.70318120.57058
BRL5.269105.685856.453123.728780.048611

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Real Brazilian (BRL)

nga GBP to BRL kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Real Brazilian është monedha në Brazil. Simbol për GBP është £. Simbol për BRL është R$. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në April 04, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Real Brazilian është përditësuar të fundit në April 04, 2020. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BRL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Real Brazilian = 6,48.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.