GBP në CAD - Sterling Pound Britanik në Dollar kanadez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar kanadez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar kanadez ose Dollar kanadez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Dollar kanadez kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 21.10.2020 20:12
1 GBP (£)
=
1,69974 CAD ($)
1 GBP = 1,699740 CAD
0,588325 GBP = 1 CAD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Dollar kanadez?

Sterling Pound Britanik kurs në Dollar kanadez = 1,70

Konvertimi GBP në Dollar kanadez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Dollar kanadez me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.182751.316560.762240.00957
EUR0.8454911.113130.644470.00809
GBP0.759560.8983710.578970.00727
CAD1.311921.551671.7272210.01256
JPY104.47950123.57345137.5535779.638921

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Dollar kanadez (CAD)

nga GBP to CAD kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Dollar kanadez është monedha në Kanadë. Simbol për GBP është £. Simbol për CAD është $. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në Oktober 22, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar kanadez është përditësuar të fundit në Oktober 22, 2020. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Dollar kanadez = 1,70.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.