GBP në CHF - Sterling Pound Britanik në Franc zviceran konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc zviceran. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 04.04.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc zviceran ose Franc zviceran për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Franc zviceran kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 04.04.2020 03:58
1 GBP (£)
=
1,20055 CHF (CHF)
1 GBP = 1,200550 CHF
0,832952 GBP = 1 CHF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Franc zviceran?

Sterling Pound Britanik kurs në Franc zviceran = 1,20

Konvertimi GBP në Franc zviceran

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Franc zviceran me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.079091.224710.706890.009231.02208
EUR0.9267111.134940.655080.008550.94717
GBP0.816520.8811010.577190.007530.83455
CAD1.414651.526541.7325410.013051.44589
JPY108.38850116.96117132.7444676.618551110.78183
CHF0.978401.055781.198250.691620.009031

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

nga GBP to CHF kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Simbol për GBP është £. Simbol për CHF është CHF. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në April 04, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc zviceran është përditësuar të fundit në April 04, 2020. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Franc zviceran = 1,20.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.