GBP në CNY - Sterling Pound Britanik në Kineze juan konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kineze juan. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 30.11.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kineze juan ose Kineze juan për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Kineze juan kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 30.11.2021 11:13
1 GBP (£)
=
8,51142 CNY (¥)
1 GBP = 8,511417 CNY
0,117489 GBP = 1 CNY

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Kineze juan?

Sterling Pound Britanik kurs në Kineze juan = 8,51

Konvertimi GBP në Kineze juan

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Kineze juan me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.133791.333720.782000.008840.15695
EUR0.8820011.176330.689720.007800.13843
GBP0.749790.8501010.586340.006630.11768
CAD1.278771.449861.7055110.011300.20071
JPY113.12503128.26039150.8766288.46428117.75541
CNY6.371307.223738.497504.982380.056321

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Convert Sterling Pound Britanik to other Popular World Currencies


nga GBP to CNY kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Kineze juan është monedha në Kinë. Simbol për GBP është £. Simbol për CNY është ¥. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në November 30, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Kineze juan është përditësuar të fundit në November 30, 2021. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Kineze juan = 8,51.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.