GBP në HKD - Sterling Pound Britanik në Hong Kong Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hong Kong Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hong Kong Dollar ose Hong Kong Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Hong Kong Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 23.10.2020 18:04
1 GBP (£)
=
10,12750 HKD (HK$)
1 GBP = 10,127500 HKD
0,098741 GBP = 1 HKD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Hong Kong Dollar?

Sterling Pound Britanik kurs në Hong Kong Dollar = 10,13

Konvertimi GBP në Hong Kong Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Hong Kong Dollar me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHKD
USD11.184131.302800.760980.009540.12903
EUR0.8445011.100220.642650.008060.10896
GBP0.767580.9089110.584110.007330.09904
CAD1.314101.556061.7120110.012540.16956
JPY104.77450124.06690136.5006779.73130113.51885
HKD7.750259.1773210.097065.897790.073971

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Hong Kong Dollar (HKD)

nga GBP to HKD kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Hong Kong Dollar është monedha në . Simbol për GBP është £. Simbol për HKD është HK$. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në Oktober 24, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Hong Kong Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 24, 2020. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. HKD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Hong Kong Dollar = 10,13.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.