GBP në NOK - Sterling Pound Britanik në Krone norvegjeze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Krone norvegjeze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Krone norvegjeze ose Krone norvegjeze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Krone norvegjeze kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.10.2020 14:41
1 GBP (£)
=
12,03480 NOK (kr)
1 GBP = 12,034800 NOK
0,083092 GBP = 1 NOK

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Krone norvegjeze?

Sterling Pound Britanik kurs në Krone norvegjeze = 12,03

Konvertimi GBP në Krone norvegjeze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Krone norvegjeze me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNOK
USD11.186251.304550.761790.009550.10825
EUR0.8429911.099730.642180.008050.09125
GBP0.766550.9093210.583950.007320.08298
CAD1.312701.557191.7124910.012530.14210
JPY104.75850124.26972136.6626879.80360111.34015
NOK9.2378510.9583912.051237.037260.088181

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Krone norvegjeze (NOK)

nga GBP to NOK kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Krone norvegjeze është monedha në Norvegji. Simbol për GBP është £. Simbol për NOK është kr. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në Oktober 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Krone norvegjeze është përditësuar të fundit në Oktober 26, 2020. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. NOK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Krone norvegjeze = 12,03.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.