GBP në SGD - Sterling Pound Britanik në Dollar Singapori konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar Singapori. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 09.04.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar Singapori ose Dollar Singapori për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Dollar Singapori kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 09.04.2020 05:55
1 GBP (£)
=
1,76674 SGD ($)
1 GBP = 1,766740 SGD
0,566014 GBP = 1 SGD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Dollar Singapori?

Sterling Pound Britanik kurs në Dollar Singapori = 1,77

Konvertimi GBP në Dollar Singapori

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Dollar Singapori me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSGD
USD11.085831.240540.712370.009200.70112
EUR0.9209611.142490.656060.008470.64570
GBP0.806100.8752810.574240.007420.56517
CAD1.403761.524241.7414310.012910.98420
JPY108.70298118.03289134.8508377.43701176.21380
SGD1.426291.548711.769381.016050.013121

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Dollar Singapori (SGD)

nga GBP to SGD kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Dollar Singapori është monedha në Singapore. Simbol për GBP është £. Simbol për SGD është $. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në April 09, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar Singapori është përditësuar të fundit në April 09, 2020. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SGD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Dollar Singapori = 1,77.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.