Monday 24 June 2024

GBP në USD - Sterling Pound Britanik në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Amount
From
To

1 Sterling Pound Britanik =

1,27 Shtetet e Bashkuara Dollar

1 GBP = 1,27 USD

1 USD = 0,790 GBP

Sterling Pound BritanikShtetet e Bashkuara Dollar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 qershor 2024 në 7:30:16 e pasdites, GMT+2

Sterling Pound Britanik kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,27

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi GBP në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Sterling Pound Britanik (GBP) dhe Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi GBP (Sterling Pound Britanik) to USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) ✅ GBP to USD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Sterling Pound Britanik (GBP) në Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Sterling Pound Britanik ( GBP ) në Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD )

Krahasoni koston e 1 Sterling Pound Britanik në Shtetet e Bashkuara Dollar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 GBP në USD Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 23, 2024 të dielën 1 GBP = 1.26535 USD - -
Juni 22, 2024 e shtune 1 GBP = 1.2651 USD -0.0003 USD -0.0198 %
Juni 21, 2024 e premte 1 GBP = 1.264126 USD -0.000974 USD -0.076990 %
Juni 20, 2024 e enjte 1 GBP = 1.26648 USD +0.00235 USD +0.18622 %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 GBP = 1.272346 USD +0.005866 USD +0.463174 %
Juni 18, 2024 e marte 1 GBP = 1.26989 USD -0.00246 USD -0.19303 %
Juni 17, 2024 e hënë 1 GBP = 1.268955 USD -0.000935 USD -0.073628 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPY
USD11.06921.26420.73010.0063
EUR0.935311.18240.68290.0059
GBP0.79100.845710.57750.0050
CAD1.36971.46441.731510.0086
JPY159.6465170.6892201.8236116.55711

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Konvertoni Sterling Pound Britanik në monedha të tjera botërore


nga GBP to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për GBP është £. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në Juni 24, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Juni 24, 2024. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,27.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.