GBP në VND - Sterling Pound Britanik në Dong vietnamez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dong vietnamez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 30.05.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dong vietnamez ose Dong vietnamez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Dong vietnamez kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 30.05.2020 08:09
1 GBP (£)
=
28.750,12000 VND (₫)
1 GBP = 28.750,120000 VND
0,000035 GBP = 1 VND

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Dong vietnamez?

Sterling Pound Britanik kurs në Dong vietnamez = 28.750,12

Konvertimi GBP në Dong vietnamez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Dong vietnamez me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYVND
USD11.109381.229950.727130.009270.00004
EUR0.9014011.108680.655440.008360.00004
GBP0.813040.9019810.591190.007540.00003
CAD1.375271.525701.6915110.012750.00006
JPY107.84099119.63695132.6385678.4144110.00463
VND23,281.5000025,828.0988928,634.9816216,928.67582215.887301

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Dong vietnamez (VND)

nga GBP to VND kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Dong vietnamez është monedha në Vietnam. Simbol për GBP është £. Simbol për VND është ₫. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në Mai 30, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Dong vietnamez është përditësuar të fundit në Mai 30, 2020. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. VND faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Dong vietnamez = 28.750,12.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.