GHS në USD - Ghanaian Cedi në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Ghanaian Cedi to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Ghanaian Cedi monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Ghanaian Cedi to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 21.09.2020 13:20
1 GHS (GH¢)
=
0,17291 USD ($)
1 GHS = 0,172914 USD
5,783222 GHS = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Ghanaian Cedi në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Ghanaian Cedi kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,17

Konvertimi GHS në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GHS dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 GHS. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGHS
USD11.183971.291650.757370.009560.17300
EUR0.8446211.090950.639690.008080.14612
GBP0.774200.9166310.586360.007400.13394
CAD1.320361.563271.7054410.012630.22842
JPY104.55804123.79358135.0523179.18904118.08841
GHS5.780396.843817.466244.377890.055281

Vendet që paguajnë me Ghanaian Cedi (GHS)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga GHS to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Ghanaian Cedi është monedha në Gana. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për GHS është GH¢. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Ghanaian Cedi u ndryshua së fundmi në September 21, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 21, 2020. GHS faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Ghanaian Cedi në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,17.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.