HKD në USD - Hong Kong Dollar në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Hong Kong Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 07.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Hong Kong Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Hong Kong Dollar to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 07.08.2020 06:54
1 HKD (HK$)
=
0,12903 USD ($)
1 HKD = 0,129026 USD
7,750376 HKD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Hong Kong Dollar në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Hong Kong Dollar kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,13

Konvertimi HKD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore HKD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 HKD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHKD
USD11.187451.315730.753320.009480.12903
EUR0.8421411.108030.634400.007980.10866
GBP0.760040.9025010.572550.007210.09807
CAD1.327461.576291.7465810.012580.17128
JPY105.48450125.25753138.7890179.46341113.61046
HKD7.750259.2030310.197235.838410.073471

Vendet që paguajnë me Hong Kong Dollar (HKD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga HKD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Hong Kong Dollar është monedha në . Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për HKD është HK$. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Hong Kong Dollar u ndryshua së fundmi në August 07, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në August 07, 2020. HKD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Hong Kong Dollar në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,13.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.