HRK në USD - Kuna kroate në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kuna kroate to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 30.11.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kuna kroate monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kuna kroate to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 30.11.2021 19:03
1 HRK (kn)
=
0,15034 USD ($)
1 HRK = 0,150340 USD
6,651589 HRK = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kuna kroate në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Kuna kroate kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,15

Konvertimi HRK në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore HRK dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 HRK. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHRK
USD11.133791.333720.782000.008840.14973
EUR0.8820011.176330.689720.007800.13206
GBP0.749790.8501010.586340.006630.11226
CAD1.278771.449861.7055110.011300.19146
JPY113.12503128.26039150.8766288.46428116.93767
HRK6.678907.572508.907765.222930.059041

Vendet që paguajnë me Kuna kroate (HRK)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Convert Kuna kroate to other Popular World Currencies


nga HRK to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Kuna kroate është monedha në Kroacia. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për HRK është kn. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Kuna kroate u ndryshua së fundmi në November 30, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në November 30, 2021. HRK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kuna kroate në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,15.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.