Sunday 25 February 2024

IDR në USD - Indonesian Rupiah në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Indonesian Rupiah to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 25.02.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Indonesian Rupiah monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Indonesian Rupiah to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Indonesian Rupiah në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Amount
From
To

1 Indonesian Rupiah =

0,0000641 Shtetet e Bashkuara Dollar

1 IDR = 0,0000641 USD

1 USD = 15.594,15 IDR

Indonesian RupiahShtetet e Bashkuara Dollar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 25 shkurt 2024 në 4:55:10 e paradites, GMT+1

Indonesian Rupiah kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,0000641

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi IDR në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore IDR dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 IDR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Indonesian Rupiah (IDR) dhe Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi IDR (Indonesian Rupiah) to USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) ✅ IDR to USD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Indonesian Rupiah (IDR) në Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Indonesian Rupiah ( IDR ) në Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD )

Krahasoni koston e 1 Indonesian Rupiah në Shtetet e Bashkuara Dollar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 IDR në USD Ndryshimet Ndryshimet %
Februar 25, 2024 të dielën 1 IDR = 0.00006413 USD - -
Februar 24, 2024 e shtune 1 IDR = 0.00006413 USD - -
Februar 23, 2024 e premte 1 IDR = 0.00006412 USD - -0.00320616 %
Februar 22, 2024 e enjte 1 IDR = 0.00006395 USD -0.00000017 USD -0.27083228 %
Februar 21, 2024 e mërkurë 1 IDR = 0.00006387 USD -0.00000008 USD -0.12040334 %
Februar 20, 2024 e marte 1 IDR = 0.00006388 USD +0.00000001 USD +0.00990233 %
Februar 19, 2024 e hënë 1 IDR = 0.00006397 USD +0.00000009 USD +0.14265607 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYIDR
USD11.08341.26790.74150.00660.0001
EUR0.923111.17030.68440.00610.0001
GBP0.78870.854510.58480.00520.0001
CAD1.34871.46111.710010.00900.0001
JPY150.4850163.0302190.7999111.582010.0097
IDR15,594.150016,894.155219,771.816111,562.7850103.62591

Vendet që paguajnë me Indonesian Rupiah (IDR)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Konvertoni Indonesian Rupiah në monedha të tjera botërore


nga IDR to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Indonesian Rupiah është monedha në Indonezi. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për IDR është Rp. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Indonesian Rupiah u ndryshua së fundmi në Februar 25, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Februar 25, 2024. IDR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Indonesian Rupiah në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,0000641.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.