1000 INR në CNY - Rupia indiane në Kineze juan konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rupia indiane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kineze juan. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 10.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rupia indiane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kineze juan ose Kineze juan për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rupia indiane to Kineze juan kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 10.07.2020 17:20
1000 INR (₹)
=
93,22970 CNY (¥)
1 INR = 0,093230 CNY
10,726196 INR = 1 CNY

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rupia indiane në Kineze juan?

Rupia indiane kurs në Kineze juan = 0,09

Konvertimi INR në Kineze juan

Ju keni zgjedhur monedhën burimore INR dhe monedhën e synuar Kineze juan me një shumë 1000 INR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYINR
USD11.129961.261450.736630.009320.142980.01331
EUR0.8849811.116360.651910.008250.126530.01178
GBP0.792740.8957710.583960.007390.113340.01055
CAD1.357531.533951.7124510.012660.194100.01807
JPY107.26498121.20556135.3091579.01510115.336491.42775
CNY6.994107.903088.822695.152100.0652010.09310
INR75.1286084.8926194.7708055.342330.7004010.741711

Vendet që paguajnë me Rupia indiane (INR)

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

nga INR to CNY kalkulator i kursit të këmbimit

Rupia indiane është monedha në Indi. Kineze juan është monedha në Kinë. Simbol për INR është ₹. Simbol për CNY është ¥. Kursit të këmbimit për Rupia indiane u ndryshua së fundmi në Juli 10, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Kineze juan është përditësuar të fundit në Juli 10, 2020. INR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rupia indiane në Kineze juan = 0,09.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.