IQD në USD - Dinar irakian në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dinar irakian to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dinar irakian monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dinar irakian to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2020 14:28
1 IQD (د.ع)
=
0,00084 USD ($)
1 IQD = 0,000840 USD
1.190,307564 IQD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dinar irakian në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Dinar irakian kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi IQD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore IQD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 IQD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYIQD
USD11.163151.274500.745290.009470.00084
EUR0.8597311.095730.640750.008140.00072
GBP0.784620.9126310.584770.007430.00066
CAD1.341761.560671.7100710.012710.00113
JPY105.59104122.81827134.5756878.6959210.08873
IQD1,190.000001,384.149051,516.65388886.8948211.269901

Vendet që paguajnë me Dinar irakian (IQD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga IQD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Dinar irakian është monedha në Irak. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për IQD është د.ع. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Dinar irakian u ndryshua së fundmi në September 27, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 27, 2020. IQD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dinar irakian në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.