JOD në USD - Dinar jordanez në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dinar jordanez to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.10.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dinar jordanez monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dinar jordanez to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.10.2019 00:10
1 JOD
=
1,41044 USD ($)
1 JOD = 1,410440 USD
0,708999 JOD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dinar jordanez në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Dinar jordanez kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,41

Konvertimi JOD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore JOD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 JOD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJOD
USD11.103651.273730.757440.009191.41039
EUR0.9060911.154110.686310.008331.27793
GBP0.785100.8664710.594670.007221.10729
CAD1.320231.457071.6816210.012131.86203
JPY108.81350120.09193138.5991582.420111153.46898
JOD0.709030.782520.903110.537050.006521

Vendet që paguajnë me Dinar jordanez (JOD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga JOD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Dinar jordanez është monedha në Jordan. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për JOD është . Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Dinar jordanez u ndryshua së fundmi në Oktober 17, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 17, 2019. JOD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dinar jordanez në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,41.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.