10 KRW në HKD - Koreja e Jugut fitoi në Hong Kong Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Koreja e Jugut fitoi to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hong Kong Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 07.12.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Koreja e Jugut fitoi monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hong Kong Dollar ose Hong Kong Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Koreja e Jugut fitoi to Hong Kong Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 07.12.2019 11:02
10 KRW (₩)
=
0,06600 HKD (HK$)
1 KRW = 0,006600 HKD
151,520202 KRW = 1 HKD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Koreja e Jugut fitoi në Hong Kong Dollar?

Koreja e Jugut fitoi kurs në Hong Kong Dollar = 0,01

Konvertimi KRW në Hong Kong Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore KRW dhe monedhën e synuar Hong Kong Dollar me një shumë 10 KRW. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHKDKRW
USD11.104911.310370.753710.009200.127720.00084
EUR0.9050511.185950.682140.008330.115590.00076
GBP0.763150.8432110.575190.007020.097470.00064
CAD1.326781.465971.7385610.012210.169460.00112
JPY108.69350120.09668142.4283781.92308113.882470.09142
HKD7.829558.6509610.259585.901190.0720310.00659
KRW1,188.924991,313.656701,557.92804896.1014410.93833151.851001

Vendet që paguajnë me Koreja e Jugut fitoi (KRW)

Vendet që paguajnë me Hong Kong Dollar (HKD)

nga KRW to HKD kalkulator i kursit të këmbimit

Koreja e Jugut fitoi është monedha në Kore, Jug. Hong Kong Dollar është monedha në . Simbol për KRW është ₩. Simbol për HKD është HK$. Kursit të këmbimit për Koreja e Jugut fitoi u ndryshua së fundmi në Dezember 07, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Hong Kong Dollar është përditësuar të fundit në Dezember 07, 2019. KRW faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. HKD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Koreja e Jugut fitoi në Hong Kong Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.