KWD në USD - Kuvajtit Dinar në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kuvajtit Dinar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 02.12.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kuvajtit Dinar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kuvajtit Dinar to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 02.12.2021 20:24
1 KWD (ك)
=
3,30582 USD ($)
1 KWD = 3,305817 USD
0,302497 KWD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kuvajtit Dinar në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Kuvajtit Dinar kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 3,31

Konvertimi KWD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore KWD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 KWD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKWD
USD11.131711.328260.781410.008843.30513
EUR0.8836211.173670.690460.007812.92046
GBP0.752870.8520310.588300.006652.48832
CAD1.279741.448301.6998310.011314.22971
JPY113.17950128.08689150.3317388.439451374.07291
KWD0.302560.342410.401880.236420.002671

Vendet që paguajnë me Kuvajtit Dinar (KWD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Convert Kuvajtit Dinar to other Popular World Currencies


nga KWD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Kuvajtit Dinar është monedha në Kuwait. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për KWD është ك. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Kuvajtit Dinar u ndryshua së fundmi në Dezember 03, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Dezember 03, 2021. KWD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kuvajtit Dinar në Shtetet e Bashkuara Dollar = 3,31.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.