KZT në USD - Kazakhstani Tenge në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kazakhstani Tenge to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.02.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kazakhstani Tenge monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kazakhstani Tenge to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 20.02.2020 00:18
1 KZT (₸)
=
0,00265 USD ($)
1 KZT = 0,002647 USD
377,740507 KZT = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kazakhstani Tenge në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Kazakhstani Tenge kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi KZT në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore KZT dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 KZT. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKZT
USD11.078831.294830.755530.009010.00265
EUR0.9269311.200210.700330.008350.00246
GBP0.772310.8331910.583500.006960.00205
CAD1.323571.427911.7137910.011930.00351
JPY110.97850119.72694143.6977683.8478510.29459
KZT376.72042406.41733487.78710284.624483.394541

Vendet që paguajnë me Kazakhstani Tenge (KZT)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga KZT to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Kazakhstani Tenge është monedha në Kazahstan. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për KZT është ₸. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Kazakhstani Tenge u ndryshua së fundmi në Februar 20, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Februar 20, 2020. KZT faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kazakhstani Tenge në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.