LKR në USD - Rupee Sri Lanka në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rupee Sri Lanka to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rupee Sri Lanka monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rupee Sri Lanka to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 29.09.2020 18:11
1 LKR (₨)
=
0,00540 USD ($)
1 LKR = 0,005403 USD
185,069003 LKR = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rupee Sri Lanka në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Rupee Sri Lanka kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi LKR në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore LKR dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 LKR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLKR
USD11.173111.284930.746990.009460.00540
EUR0.8524411.095320.636760.008070.00461
GBP0.778260.9129810.581350.007360.00421
CAD1.338701.570451.7201410.012670.00723
JPY105.68697123.98244135.7999278.9472310.57107
LKR185.06903217.10632237.79999138.244921.751111

Vendet që paguajnë me Rupee Sri Lanka (LKR)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga LKR to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Rupee Sri Lanka është monedha në Sri Lanka. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për LKR është ₨. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Rupee Sri Lanka u ndryshua së fundmi në September 30, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 30, 2020. LKR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rupee Sri Lanka në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.