MDL në AUD - Leo moldave në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leo moldave to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 08.12.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leo moldave monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leo moldave to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 08.12.2019 01:55
1 MDL
=
0,08471 AUD ($)
1 MDL = 0,084709 AUD
11,805135 MDL = 1 AUD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leo moldave në Australian Dollar?

Leo moldave kurs në Australian Dollar = 0,08

Konvertimi MDL në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MDL dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 1 MDL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDMDL
USD11.105881.314000.754450.009210.684340.05749
EUR0.9042611.188200.682220.008330.618820.05199
GBP0.761040.8416110.574160.007010.520810.04375
CAD1.325481.465811.7416710.012210.907080.07620
JPY108.58104120.07710142.6754981.91859174.306356.24235
AUD1.461261.615971.920101.102440.0134610.08401
MDL17.3942519.2358722.8560413.123030.1602011.903581

Vendet që paguajnë me Leo moldave (MDL)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

nga MDL to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Leo moldave është monedha në Moldavi. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për MDL është . Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Leo moldave u ndryshua së fundmi në Dezember 08, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në Dezember 08, 2019. MDL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leo moldave në Australian Dollar = 0,08.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.