MDL në BRL - Leo moldave në Real Brazilian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leo moldave to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Real Brazilian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.10.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leo moldave monedhën e parazgjedhur. Kliko në Real Brazilian ose Real Brazilian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leo moldave to Real Brazilian kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 18.10.2019 08:55
1 MDL
=
0,23732 BRL (R$)
1 MDL = 0,237315 BRL
4,213809 MDL = 1 BRL

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leo moldave në Real Brazilian?

Leo moldave kurs në Real Brazilian = 0,24

Konvertimi MDL në Real Brazilian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MDL dhe monedhën e synuar Real Brazilian me një shumë 1 MDL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBRLMDL
USD11.107581.284850.758120.009200.240270.05735
EUR0.9028711.160060.684490.008300.216940.05178
GBP0.778300.8620310.590050.007160.187010.04464
CAD1.319051.460951.6947810.012130.316930.07565
JPY108.71850120.41435139.6873282.42213126.122336.23540
BRL4.161904.609635.347433.155240.0382810.23870
MDL17.4357019.3114222.4023213.218430.160374.189361

Vendet që paguajnë me Leo moldave (MDL)

Vendet që paguajnë me Real Brazilian (BRL)

nga MDL to BRL kalkulator i kursit të këmbimit

Leo moldave është monedha në Moldavi. Real Brazilian është monedha në Brazil. Simbol për MDL është . Simbol për BRL është R$. Kursit të këmbimit për Leo moldave u ndryshua së fundmi në Oktober 18, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Real Brazilian është përditësuar të fundit në Oktober 18, 2019. MDL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BRL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leo moldave në Real Brazilian = 0,24.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.