MDL në CHF - Leo moldave në Franc zviceran konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leo moldave to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc zviceran. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 08.12.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leo moldave monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc zviceran ose Franc zviceran për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leo moldave to Franc zviceran kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 08.12.2019 10:35
1 MDL
=
0,05663 CHF (CHF)
1 MDL = 0,056625 CHF
17,660044 MDL = 1 CHF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leo moldave në Franc zviceran?

Leo moldave kurs në Franc zviceran = 0,06

Konvertimi MDL në Franc zviceran

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MDL dhe monedhën e synuar Franc zviceran me një shumë 1 MDL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFMDL
USD11.106991.315380.755730.009211.011590.05764
EUR0.9033511.188250.682690.008320.913820.05207
GBP0.760240.8415710.574530.007000.769050.04382
CAD1.323231.464801.7405510.012181.338570.07627
JPY108.61897120.24019142.8755282.086241109.878186.26068
CHF0.988541.094301.300310.747070.0091010.05698
MDL17.3493819.2056022.8210813.111390.1597317.550511

Vendet që paguajnë me Leo moldave (MDL)

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

nga MDL to CHF kalkulator i kursit të këmbimit

Leo moldave është monedha në Moldavi. Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Simbol për MDL është . Simbol për CHF është CHF. Kursit të këmbimit për Leo moldave u ndryshua së fundmi në Dezember 10, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc zviceran është përditësuar të fundit në Dezember 10, 2019. MDL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leo moldave në Franc zviceran = 0,06.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.