1000 MDL në CHF - Leo moldave në Franc zviceran konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leo moldave to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc zviceran. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leo moldave monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc zviceran ose Franc zviceran për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leo moldave to Franc zviceran kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.09.2020 02:09
1000 MDL
=
54,41380 CHF (CHF)
1 MDL = 0,054414 CHF
18,377691 MDL = 1 CHF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leo moldave në Franc zviceran?

Leo moldave kurs në Franc zviceran = 0,05

Konvertimi MDL në Franc zviceran

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MDL dhe monedhën e synuar Franc zviceran me një shumë 1000 MDL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFMDL
USD11.186261.295380.758990.009581.099860.06022
EUR0.8429911.091980.639820.008070.927160.05076
GBP0.771980.9157610.585920.007390.849060.04649
CAD1.317541.562941.7067110.012621.449100.07934
JPY104.40402123.85039135.2427579.241931114.829386.28684
CHF0.909211.078561.177770.690080.0087110.05475
MDL16.6067519.6999321.5120312.604410.1590618.265031

Vendet që paguajnë me Leo moldave (MDL)

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

nga MDL to CHF kalkulator i kursit të këmbimit

Leo moldave është monedha në Moldavi. Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Simbol për MDL është . Simbol për CHF është CHF. Kursit të këmbimit për Leo moldave u ndryshua së fundmi në September 19, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc zviceran është përditësuar të fundit në September 19, 2020. MDL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leo moldave në Franc zviceran = 0,05.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.