1000 MDL në GBP - Leo moldave në Sterling Pound Britanik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leo moldave to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Sterling Pound Britanik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 04.12.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leo moldave monedhën e parazgjedhur. Kliko në Sterling Pound Britanik ose Sterling Pound Britanik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leo moldave to Sterling Pound Britanik kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 04.12.2020 01:04
1000 MDL
=
43,18440 GBP (£)
1 MDL = 0,043184 GBP
23,156510 MDL = 1 GBP

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leo moldave në Sterling Pound Britanik?

Leo moldave kurs në Sterling Pound Britanik = 0,04

Konvertimi MDL në Sterling Pound Britanik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MDL dhe monedhën e synuar Sterling Pound Britanik me një shumë 1000 MDL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMDL
USD11.213941.347590.781470.009600.05780
EUR0.8237711.110100.643750.007910.04761
GBP0.742070.9008210.579900.007120.04289
CAD1.279641.553401.7244210.012280.07396
JPY104.17099126.45717140.3798781.4068016.02106
MDL17.3011121.0024823.3148213.520350.166081

Vendet që paguajnë me Leo moldave (MDL)

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

nga MDL to GBP kalkulator i kursit të këmbimit

Leo moldave është monedha në Moldavi. Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Simbol për MDL është . Simbol për GBP është £. Kursit të këmbimit për Leo moldave u ndryshua së fundmi në Dezember 05, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Sterling Pound Britanik është përditësuar të fundit në Dezember 05, 2020. MDL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leo moldave në Sterling Pound Britanik = 0,04.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.