MDL në USD - Leo moldave në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leo moldave to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leo moldave monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leo moldave to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 29.09.2020 09:29
1 MDL
=
0,05977 USD ($)
1 MDL = 0,059768 USD
16,731501 MDL = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leo moldave në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Leo moldave kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,06

Konvertimi MDL në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MDL dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 MDL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMDL
USD11.165451.284360.746960.009470.05909
EUR0.8580411.102030.640920.008130.05070
GBP0.778600.9074210.581580.007380.04601
CAD1.338771.560271.7194610.012680.07911
JPY105.56397123.02991135.5826478.8517516.23811
MDL16.9224419.7223221.7345812.640330.160311

Vendet që paguajnë me Leo moldave (MDL)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga MDL to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Leo moldave është monedha në Moldavi. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për MDL është . Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Leo moldave u ndryshua së fundmi në September 29, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 29, 2020. MDL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leo moldave në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,06.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.