Tuesday 23 April 2024

MKD në USD - Denarë maqedonas në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Denarë maqedonas to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Denarë maqedonas monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Denarë maqedonas to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Denarë maqedonas në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Amount
From
To

1 Denarë maqedonas =

0,0173 Shtetet e Bashkuara Dollar

1 MKD = 0,0173 USD

1 USD = 57,78 MKD

Denarë maqedonasShtetet e Bashkuara Dollar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 prill 2024 në 12:00:17 e paradites, GMT+2

Denarë maqedonas kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,0173

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi MKD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MKD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 MKD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Denarë maqedonas (MKD) dhe Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi MKD (Denarë maqedonas) to USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) ✅ MKD to USD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Denarë maqedonas (MKD) në Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Denarë maqedonas ( MKD ) në Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD )

Krahasoni koston e 1 Denarë maqedonas në Shtetet e Bashkuara Dollar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 MKD në USD Ndryshimet Ndryshimet %
April 23, 2024 e marte 1 MKD = 0.017307 USD - -
April 22, 2024 e hënë 1 MKD = 0.01728605 USD -0.00002095 USD -0.12104388 %
April 21, 2024 të dielën 1 MKD = 0.01731802 USD +0.00003197 USD +0.18495995 %
April 20, 2024 e shtune 1 MKD = 0.01731802 USD - -
April 19, 2024 e premte 1 MKD = 0.01729716 USD -0.00002087 USD -0.12049026 %
April 18, 2024 e enjte 1 MKD = 0.01731956 USD +0.00002241 USD +0.12954861 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 MKD = 0.01727937 USD -0.00004019 USD -0.23205680 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMKD
USD11.06521.23530.73000.00650.0173
EUR0.938811.15970.68530.00610.0163
GBP0.80950.862310.59100.00520.0140
CAD1.36991.45921.692210.00890.0237
JPY154.7530164.8397191.1616112.967912.6788
MKD57.769961.535371.361442.17140.37331

Vendet që paguajnë me Denarë maqedonas (MKD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Konvertoni Denarë maqedonas në monedha të tjera botërore


nga MKD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Denarë maqedonas është monedha në Maqedoni. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për MKD është ден. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Denarë maqedonas u ndryshua së fundmi në April 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në April 23, 2024. MKD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Denarë maqedonas në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,0173.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.