MOP në USD - Macanese Pataca në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Macanese Pataca to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 31.07.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Macanese Pataca monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Macanese Pataca to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 31.07.2021 16:47
1 MOP (MOP$)
=
0,12491 USD ($)
1 MOP = 0,124915 USD
8,005448 MOP = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Macanese Pataca në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Macanese Pataca kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,12

Konvertimi MOP në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MOP dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 MOP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMOP
USD11.189031.396070.803730.009120.12490
EUR0.8410311.174130.675960.007670.10504
GBP0.716300.8516910.575710.006530.08946
CAD1.244201.479381.7369910.011350.15540
JPY109.64701130.37307153.0752288.12680113.69463
MOP8.006579.5200111.177756.435140.073021

Vendet që paguajnë me Macanese Pataca (MOP)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga MOP to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Macanese Pataca është monedha në . Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për MOP është MOP$. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Macanese Pataca u ndryshua së fundmi në Juli 31, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Juli 31, 2021. MOP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Macanese Pataca në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,12.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.