MVR në RUB - Rufiyaa Maldiviane në Rubla ruse konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rufiyaa Maldiviane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rubla ruse. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 11.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rufiyaa Maldiviane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rubla ruse ose Rubla ruse për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rufiyaa Maldiviane to Rubla ruse kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 11.07.2020 18:56
1 MVR
=
4,51927 RUB (₽)
1 MVR = 4,519270 RUB
0,221275 MVR = 1 RUB

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rufiyaa Maldiviane në Rubla ruse?

Rufiyaa Maldiviane kurs në Rubla ruse = 4,52

Konvertimi MVR në Rubla ruse

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MVR dhe monedhën e synuar Rubla ruse me një shumë 1 MVR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMVRRUB
USD11.129501.262250.735920.009350.064920.01414
EUR0.8853511.117530.651540.008280.057480.01252
GBP0.792240.8948310.583020.007410.051430.01120
CAD1.358851.534821.7152110.012710.088220.01921
JPY106.90504120.74917134.9409078.6731716.940201.51140
MVR15.4037417.3985219.4433711.335870.1440910.21777
RUB70.7325079.8923289.2821152.053210.661644.591901

Vendet që paguajnë me Rufiyaa Maldiviane (MVR)

Vendet që paguajnë me Rubla ruse (RUB)

nga MVR to RUB kalkulator i kursit të këmbimit

Rufiyaa Maldiviane është monedha në Maldives. Rubla ruse është monedha në Rusi. Simbol për MVR është . Simbol për RUB është ₽. Kursit të këmbimit për Rufiyaa Maldiviane u ndryshua së fundmi në Juli 12, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Rubla ruse është përditësuar të fundit në Juli 12, 2020. MVR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. RUB faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rufiyaa Maldiviane në Rubla ruse = 4,52.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.