MVR në UAH - Rufiyaa Maldiviane në Hryvnia ukrainase konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rufiyaa Maldiviane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hryvnia ukrainase. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 05.03.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rufiyaa Maldiviane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hryvnia ukrainase ose Hryvnia ukrainase për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rufiyaa Maldiviane to Hryvnia ukrainase kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 05.03.2021 01:32
1 MVR
=
1,80345 UAH (₴)
1 MVR = 1,803450 UAH
0,554493 MVR = 1 UAH

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rufiyaa Maldiviane në Hryvnia ukrainase?

Rufiyaa Maldiviane kurs në Hryvnia ukrainase = 1,80

Konvertimi MVR në Hryvnia ukrainase

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MVR dhe monedhën e synuar Hryvnia ukrainase me një shumë 1 MVR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMVRUAH
USD11.205961.393950.790180.009340.064960.03594
EUR0.8292211.155890.655230.007750.053860.02980
GBP0.717390.8651410.566860.006700.046600.02578
CAD1.265541.526181.7640910.011830.082210.04549
JPY107.02097129.06300149.1820684.5658016.951943.84656
MVR15.3943918.5650221.4590412.164340.1438410.55331
UAH27.8225033.5528238.7832321.984780.259971.807311

Vendet që paguajnë me Rufiyaa Maldiviane (MVR)

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

nga MVR to UAH kalkulator i kursit të këmbimit

Rufiyaa Maldiviane është monedha në Maldives. Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Simbol për MVR është . Simbol për UAH është ₴. Kursit të këmbimit për Rufiyaa Maldiviane u ndryshua së fundmi në März 05, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Hryvnia ukrainase është përditësuar të fundit në März 05, 2021. MVR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rufiyaa Maldiviane në Hryvnia ukrainase = 1,80.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.