MVR në USD - Rufiyaa Maldiviane në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rufiyaa Maldiviane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.12.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rufiyaa Maldiviane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rufiyaa Maldiviane to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 03.12.2020 04:51
1 MVR
=
0,06493 USD ($)
1 MVR = 0,064934 USD
15,400205 MVR = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rufiyaa Maldiviane në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Rufiyaa Maldiviane kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,06

Konvertimi MVR në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MVR dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 MVR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMVR
USD11.209431.335350.773100.009570.06493
EUR0.8268411.104120.639230.007910.05369
GBP0.748870.9057010.578950.007160.04863
CAD1.293501.564391.7272710.012380.08399
JPY104.52296126.41333139.5751780.8066216.78704
MVR15.4003818.6256920.5649611.906020.147341

Vendet që paguajnë me Rufiyaa Maldiviane (MVR)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga MVR to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Rufiyaa Maldiviane është monedha në Maldives. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për MVR është . Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Rufiyaa Maldiviane u ndryshua së fundmi në Dezember 03, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Dezember 03, 2020. MVR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rufiyaa Maldiviane në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,06.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.