MZN në USD - Metical Mozambik në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Metical Mozambik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Metical Mozambik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Metical Mozambik to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2020 15:25
1 MZN (MT)
=
0,01391 USD ($)
1 MZN = 0,013913 USD
71,875741 MZN = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Metical Mozambik në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Metical Mozambik kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi MZN në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MZN dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 MZN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMZN
USD11.163151.274500.746960.009470.01387
EUR0.8597311.095730.642180.008140.01193
GBP0.784620.9126310.586080.007430.01088
CAD1.338771.557191.7062510.012680.01857
JPY105.59104122.81827134.5756878.8719811.46481
MZN72.0850483.8457591.8723153.844430.682681

Vendet që paguajnë me Metical Mozambik (MZN)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga MZN to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Metical Mozambik është monedha në Mozambik. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për MZN është MT. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Metical Mozambik u ndryshua së fundmi në September 28, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 28, 2020. MZN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Metical Mozambik në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.